blogger-image-1121468028

Serduszko Kubusia

Pomaganie jest fajne!

Alicję, mamę Kubusia i Majki poznałam już jakiś czas temu. Tak się złożyło, że bardzo Ją polubiłam. A że miło jest łączyć przyjemne z pożytecznym, to nie wyobrażałam sobie innej opcji niż zaangażowanie się w pomaganie Kubie.
Ostatnio miałam przyjemność poznać kilka cudownych Kobiet, które tak jak ja pragną pomóc Kubusiowi i Jego Najbliższym. Spotkanie, burza mózgów i gotowe! Jest pomysł i rozpoczyna się jego realizacja. Poniżej przeczytacie kilka słów na temat tego wspaniałego wydarzenia oraz Naszego Małego Bohatera Kubusia.
Powitanie wakacji w „Tajemniczym Ogrodzie”
„Impreza odbędzie się w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek we Wrocławiu, 27 czerwca 2015 roku w godzinach 12-17.
Całkowity dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany dla podopiecznego Fundacji Serce Dziecka Kuby Bilińskiego.

Kubuś urodził się z najcięższą z wad serca HLHS-em, a w wyniku jednej z operacji przeszedł rozległy udar. W wyniku tego mając 6 lat nie chodzi, nie mówi, ma problemy ze wzrokiem oraz cierpi na epilepsję lekooporną. Dziecko jest pod opieką Profesora Malca z Kliniki Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech, gdzie oczekuje na założenie stentów do zwężonych tętnic. Niestety zabieg obarczony jest dużym ryzykiem, stąd wybór rodziców co do leczenia dziecka w Klinice w Niemczech.
​Pieniądze zebrane podczas imprezy dla dzieci połączonej z kwestą na rzecz Kuby w Parku Staromiejskim zostaną spożytkowane na leczenie w Niemczech, a także pomogą w dalszej bardzo intensywnej rehabilitacji.
​W programie imprezy są m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy taneczne i przedstawienia, a także zabawa w basenie z misiami, podarowanymi przez dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli. Każde z dzieci, które będzie chciało zabrać misia do domu pomoże Kubusiowi i jego rodzicom w zebraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Wielu ludzi dobrej woli zaangażowało się w pomoc Kubie.”
Więcej informacji o Kubie na stronie www.serduszkokubusia.pl

Dodaj komentarz