matkakofeina1

Bajka o Trzech Misiach

Pisanie bloga przynosi mi wiele korzyści. Jednym z niesamowitych profitów jest poznawanie nowych ludzi. Mam to szczęście, że do tej pory trafiłam na bardzo wartościowe osoby. Jak się okazało jedna z nich jest moją SIOSTRĄ. Ah, gdybym miała wybierać członków rodziny, to właśnie ona jest idealną kandydatką. Tak czy inaczej, zostałyśmy Siostrami. Dziś opowiem Wam o Niej oraz o Jej trzech największych Szczęściach. Zapraszam na krótką „Bajkę o Trzech Misiach”.

 

Z Martą polubiłyśmy się od pierwszej sekundy. Im bliżej Ją poznawałam tym bardziej mnie zaskakiwała i intrygowała. Podziwiam Ją. Za wiele rzeczy. Jednak dziś przedstawię Jej oblicze zwane MATKA KOFEINA. Skupię się na trójce kofeinowych Łobuziaków :)

 

PANNA ZUZANNA

Zuza przyszła na świat w 35 tygodniu ciąży. Jest silną i utalentowaną dziewczyną. Zatwardziała wegetarianka o powalającym uśmiechu uwielbiająca przyrodę. Fanka literatury, dobrego rocka i Ani Rusowicz. Muzyczna zdolniacha, która jest również zwyciężczynią konkursu przyrodniczego. Charakterna po mamusi.

matkakofeina2

 

 

MARIANNA

Księżniczka jak się patrzy! Uwielbia balowe suknie, pantofelki i różowy kolor. Właścicielka torebkowego psiaka pluszowego, którego rozpieszcza niczym Magda Gessler swoich gości. Mała przylepa, której ja osobiście zazdroszczę loków. Bardzo zdolna baletnica. Tak jak siostra przyszła na świat w 35 tygodniu.

matkakofeina3

 

 

KAZIK

Cóż, póki co największym obiektem zainteresowania tych cudnych oczu są piersi mamy. Postanowił wyjść z maminego brzucha już w 31 tygodniu ciąży. Meloman rosnący na łamacza niewieścich serc.

matkakofeina4

 

Tak ja widzę tę wspaniałą trójkę. Więcej o nich możecie przeczytać na blogu Ich mamy, czyli Marty. Jestem pewna, że każdy znajdzie u Niej coś dla siebie i poczuje się w Jej świecie równie komfortowo jak ja. Zapraszam na Matka Kofeina :)

 

A tu opis Trzech Misiów zaczerpnięty żywcem ze strony Matki Kofeiny:

 

„Zuzanna przyszła na świat w 8 miesiącu ciąży jako dziecko z makrosomią (hipertrofia wewnątrzmaciczna) z wagą 4250kg.

Od początku miała zaburzenia oddychania, była wspomagana tlenem w inkubatorze. Była dość długo poddawana fototerapii ze względu na wysoki poziom bilirubiny. Podczas pobytu w szpitalu została zarażona enteropatogennym e-coli, w wieku 6 tyg przeszła sepsę. Od dziecka zmaga się z atopowym zapaleniem skóry i astmą oskrzelową. W wieku 5 lat zdiagnozowano u niej jałową martwicę kości piętowej czyli choroby Haglunda-Severa a w wieku 11 lat jałowa martwica głowy kości udowej zwana chorobą Legga-Calvégo-Perthesa, dysplazję stawów a także towarzyszące wady postawy. Aktualnie udało nam się podleczyć zaburzenia akomodacji oka i astygmatyzm oraz wadę zgryzu. Wymaga terapii ze względu na zaburzenia przetwarzania sensorycznego. Aktualnie jest pod obserwacją w kierunku zespołu Aspergera (spektrum autyzmu)

Marianna także urodziła się w 8 miesiącu ciąży, także z makrosomią (hipertrofia) z wagą 4600kg.

Oddychała sama. Przeszła fototerapię. Jak siostra męczy się z atopowym zapaleniem skóry i astmą oskrzelową. Ma złe wyniki tarczycowe i podwyższony cukier. Jest pod opieką poradni otolaryngologicznej ze względu na 60% niewydolność oddechową i zwężenie przełyku do 3mm. Czekamy na operację. Jest pod obserwacją poradni okulistycznej i neurologicznej ze względu na zaburzone widzenie mogące świadczyć o niedotlenieniu.

Kazimierz dzięki cudownym lekarzom dotrwał w brzuchu aż do skończonego 31Hbd czyli 7 miesiąca ciąży.

Urodził się z makrosomią (hipertrofia) z wagą 2600kg. Z niedomykalnością zastawki trójdzielnej i płucnej. Z zespołem zaburzeń oddychania, długo oddychał za niego respirator, później wprowadzono tlenoterapię. Od urodzenia zmaga się z niedokrwistością, ma zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforowej(hipofosfatemia), refluks żołądkowo – przełykowy. W wieku 6 tygodni przeszedł zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, transfuzję krwi. Tak jak siostra jest pod opieką otolaryngologa gdyż ma wzmożoną produkcję wydzieliny w prawej części ciała (w szpitalu odsysany ssakiem i specjalnie oklepywany). Jest pod opieką poradni okulistycznej gdyż od urodzenia ma zapchany kanalik łzowy oraz nieotwarty przewód nosowo-łzowy. Ma znaczną asymetrię, wzmożone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy. Od początku jest rehabilitowany jednak dalej pozostaje dzieckiem leżącym, nie trzyma dobrze główki, nie przekręca się na boczki, nie wygasły jeszcze odruchy noworodkowe. Lekarz neurolog podejrzewa dziecięce porażenie mózgowe.

 

Dodaj komentarz