red-love-heart-valentines

Czysta Miłość

Zabawne jest to jak wiele postaci tego niesamowitego uczucia odnajdujemy w ciągu naszego życia. Jak wiele smaków możemy skosztować i dzięki temu poznać co dla nas jest najlepsze. Ostatnio pewien drobny gest jednego z moich synów uruchomił u mnie lawinę nieznanych myśli na poziomie aż tak bardzo świadomym. Objawienie? Może jakaś bardzo delikatna forma. Jednak tak czy inaczej to zdarzenie wprowadziło do mojego światopoglądu jeszcze szersze spojrzenie na zjawisko miłości.

Kochać można na wiele sposobów.

Kochać można nie tylko rodzinę.

Można także przestać kogoś kochać. Tak zupełnie bez powodu lub kierując się wpływem konkretnych wydarzeń.

Miłość szalona, miłość dojrzała, miłość z bagażem doświadczeń, spontaniczna, wieczna, krótka, niezrozumiana..

Ale dziś opowiem Wam czym jest najczystsza forma miłości nie posiadająca żadnych barier.

 

Czysta Miłość to buziak złożony na brzuchu. W miejscu, gdzie kiedyś ten mały człowiek rozwijał się w bezpiecznym otoczeniu wsłuchując w dźwięk szczerego bicia serca matki. Ten buziak trafia w miejsce mało estetyczne. Wymęczone latami choroby, naznaczone rozstępami ciążowymi z pozostałościami za dużej ilości skóry. Całus prosto w skórę, która nie jest piękna ani gładka. Ale ten całus na to nie patrzy, bo Kocha i tylko to ma znaczenie. Nie wygląd, nie struktura, lecz ten moment na istnienie miłości nie znającej jeszcze pojęcia wstydu.

Czysta Miłość to pukanie do drzwi o samym wschodzie słońca. To wiercenie się w łóżku z dwoma synami, którzy pozwalają zapomnieć jak czas szybko goni. To ciepło ich zaspanych jeszcze uśmiechów i oczy wypełnione poczuciem bezpieczeństwa. To ten moment na pierwsze tego dnia przytulenie.

Czysta Miłość, to rozsypane na blacie kuchennym, płatki kukurydziane i ułożone w mozaikę okruszki świeżego chleba. To masło we włosach i dżem wtarty w spodnie. To chwila przy wspólnym stole i ten uporczywy bałagan co rano. To zaciskanie zębów, gdy stopa natrafia na klocka.

Czysta Miłość to łapanie motyli i zbieranie kasztanów. To pierwszy krzyk i ostry bunt nastolatka. To prośby, tłumaczenia, zakazy, nagany oraz chwile, gdy duma rozpiera.

Czysta Miłość, to spojrzenie dziecka, które nie ocenia.

Czysta Miłość, to samotność po wyprowadzce dorosłego już dziecka.

Czysta Miłość, to strach i nadzieja.

Czysta Miłość, to miłość rodzica i dziecka.

Dodaj komentarz